У Росії почався колапс з паливом через українські удари по нафтопереробній інфраструктурі. Влада РФ прийняла термінові заходи, серед яких дозвіл на використання пального нижчої якості, відтермінування модернізації НПЗ та субсидування імпорту палива. Це призвело до обмежень на заправках у різних регіонах, де вводяться обмеження на обсяги палива, продаж в каністри та інші заходи. Однак, навіть ці заходи не зупиняють ажіотаж на заправках, і росіяни намагаються запастися паливом перед очікуваним ще більшим дефіцитом. Виробництво бензину зменшилося на 25%, а експорт нафтопродуктів також зазнав скорочень через українські удари по НПЗ. Держдума ухвалила поправки до податкового законодавства для стабілізації паливного ринку, але ситуація лишається напруженою, і Федеральна антимонопольна служба проводить перевірки через можливі спекуляції.
Гостра фаза. В РФ офіційно визнали дефіцит палива