Один з найбільших нафтовиробників картелю ОПЕК – Об’єднані Арабські Емірати – вийшли з організації через війну на Близькому Сході та нафтовий шок. Тепер Ірак розглядає можливість теж вийти з ОПЕК, якщо його квота не буде збільшена. Ірак постраждав від перекриття поставок з Перської затоки і прагне збільшити видобуток нафти до 7 мільйонів барелів на добу. Об’єднані Арабські Емірати вийшли з ОПЕК також через конфлікти щодо розміру квоти видобутку з Саудівською Аравією. Вони мали можливість збільшити виробництво, але обмеження квотою призвело до простою 30% потужностей.
З ОПЕК готова вийти ще одна країна – ЗМІ