Президент Володимир Зеленський не поїде на міжнародну конференцію з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2026, URC-2026) у польському Ґданську. Делегацію очолить прем’єр-міністр Юлія Свириденко. Про це вона повідомила в Телеграм у вівторок, 23 червня.
“Я очолю українську делегацію та загалом нашу роботу на URC-2026 у Ґданську. До складу української команди на конференції увійдуть представники українського бізнесу, керівники державних компаній, представники наших громад з усієї країни та звісно урядовці й парламентарі. Багато заходів різного рівня, які мають посилити і Україну, і Польщу, і всіх наших партнерів та Європу”, – написала прем’єр.
За словами Свириденко, перед командою стоїть чітке завдання – досягти конкретних домовленостей, які спрацюють на обороноздатність й стійкість України та розширять економічне співробітництво з партнерами.
Вона додала, що очікується на підписання низки важливих угод з міжнародними партнерами, зокрема щодо зміцнення енергетики нашої держави.
“Україна налаштована на конструктивне й взаємовигідне партнерство в інтересах спільної європейської безпеки, економічного розвитку та довгострокового процвітання. Україна поважає своїх партнерів, і саме на принципі взаємної поваги будує співпрацю”, – резюмувала Свириденко. Конференція з питань відновлення України (URC-2026) відбудеться у місті Ґданськ 25-26 червня 2026 року. Захід спільно організовують уряди Польщі та України для мобілізації міжнародної підтримки, залучення інвестицій та планування відбудови. Конференція продовжує серію міжнародних форумів високого рівня, які раніше приймали Лугано, Лондон, Берлін і Рим.
Раніше стало відомо, що президента Польщі Кароля Навроцького не буде на конференції в Ґданську, бо його туди не запросили.
Зеленський проігнорує конференцію в Польщі