Польща вирішила націоналізувати будівлю колишнього генконсульства Росії в Гданську через те, що Росія не виконала свої фінансові зобов’язання за оренду приміщення. Генеральна прокуратура Польщі подала позов на відновлення контролю над цією нерухомістю. Консульство РФ у Гданську закрилося в 2025 році, а в квітні 2026 року йому відключили електроенергію та опалення через борги близько 5,5 мільйонів злотих. Польська влада стверджує, що будівля належить державі, тоді як Росія вважає її своєю власністю. Польські посадовці вже розпочали процес звільнення приміщення і планують відновити контроль над ним.
Польща забере будівлю генконсульства РФ за борги